SofwareSystem z Nysy jest kolejną firmą, z którą nasza Uczelnia zawarła umowę o współpracę. W dniu 20.07.2017r. umowę podpisali JM Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski oraz Pan Przemysław Sierechan właściciel firmy SoftwareSystem.

Działalność firmy SoftwareSystem skupia się głównie na rozwiązaniach software’owych przystosowanych zarówno dla potrzeb klienta indywidualnego jak i biznesowego. Firma zajmuje się tworzeniem aplikacji – w tym też mobilnych, stron internetowych, szeroko pojętymi rozszerzeniami webowymi o charakterze biznesowym (CMS, CRM, ERP), audytami SEO, pozycjonowaniem, czy też modyfikacjami istniejących rozwiązań.

Podpisana umowa jest formalnym potwierdzeniem współpracy, która z firmą SoftwareSystem trwa od momentu jej powstania. Pan Przemysław Sierechan jest absolwentem kierunku informatyka naszej Uczelni. Jego Firma powstała jako startup w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy PWSZ w Nysie. Obecnie SoftwareSystem ma już ugruntowaną pozycję na rynku i może pochwalić się zrealizowaniem kilku dużych projektów informatycznych.

Firma SofwareSystem aktywnie promuje Instytut Nauk Technicznych, a szczególnie kierunek informatyka, współorganizując na przykład Nyską Arenę Gier. Pan Przemysław Sierechan swoim doświadczeniem dzieli się ze studentami naszej Uczelni umożliwiając odbywanie praktyk oraz staży. Podpisana umowa otwiera dodatkowe możliwości w zakresie istniejącej współpracy poprzez realizację wspólnych projektów, szkoleń i wsparcia przy tworzeniu nowoczesnych rozwiązań biznesowych.